Motto

Wpisy archiwalne

Statystyka wejść

Odwiedzin dzisiaj: 92

Wrocław

Boże Narodzenie 2015

Zasiadając w wigilijny wieczór przy stole przykrytym białym obrusem i wpatrując się w płomyk świecy, budujemy nowy świat, odkrywamy nieprzemijające wartości oraz budzimy w sobie wolę walki o miłość, która rozproszy ciemności grzechu… Piękny jest ten wieczór – smak białego opłatka, radosny śpiew kolęd, zapach leśnego drzewka. Najważniejsze jest jednak, że po raz wtóry rodzi się nadzieja i że Ten, który mówi: „Ja jestem drogą, prawdą i życiem” przychodzi do wszystkich bez wyjątku…

Błogosławionych świąt Bożego Narodzenia życzy Komandoria Polska Rycerskiego i Szpitalnego Zakonu św. Łazarza z Jerozolimy.

Czytaj więcej

Spotkanie z Metropolitą Wrocławskim ks. abp. Józefem Kupnym

5 czerwca 2015 roku, w Pałacu Biskupów na Ostrowie Tumskim we Wrocławiu, odbyło się spotkanie przedstawicieli Komandorii Polskiej Rycerskiego i Szpitalnego Zakonu św. Łazarza z Jerozolimy z Metropolitą Wrocławskim. Ksiądz Arcybiskup Józef Kupny z uwagą wysłuchał informacji na temat Zakonu Lazarytów, które zrelacjonował Baliw Komandorii chev. Krzysztof Polasik-Lipiński KLJ-J, przy udziale ks. Prałata Józefa Kubalewskiego SChLJ – Kapelana Rycerskiego i Szpitalnego Zakonu św. Łazarza z Jerozolimy-Stowarzyszenia Katolickiego w Diecezji Bydgoskiej. Za bardzo życzliwe przyjęcie i poświęcony czas, z Lazarskim zawołaniem – Atavis et Armis, składamy JE ks. Arcybiskupowi serdeczne podziękowania.

DSC_9457a DSC_9460a DSC_9458a DSC_9423a