Motto

Wpisy archiwalne

Statystyka wejść

Odwiedzin dzisiaj: 92

Stowarzyszenie

boże narodzenie 2016

img259

Gdy Rodzina Bardzo Pragnie Dziecka

W dniu 7 listopada 2016 r. za przyczyną Kapelana Komandorii Polskiej Rycerskiego i Szpitalnego Zakonu św. Łazarza z Jerozolimy, ks. dr Józefa BARA i Dyrektora Naczelnego Wojewódzkiego Szpitala im. św. O. PIO w Przemyślu, Pana Piotra CIOMPA  zostanie zorganizowana Konferencja Naukowa pt. „GDY RODZINA BARDZO PRAGNIE DZIECKA… Czy naprotechnologia może być nadzieją?”

Podczas konferencji zostaną zaprezentowane następujące tematy:

  • dr Maciej Barczentewicz, Lublin – Problem obniżonej płodności małżeńskiej -diagnostyka i leczenie w oparciu o metody naprawczej medycyny prokreacji,
  • dr hab. Jakub Pawlikowski, Lublin – Problemy etyczne w diagnozowaniu i leczeniu niepłodności,
  • dr Daria Mikuła-Wesołowska, MD NFPMC CFCE CFCP, Bielsko-Biała – Wprowadzenie w tematykę naprotechnologii. Model Creighton jako narzędzie diagnostyczne w NaProTECHNOLOGY,
  • ks. dr Tomasz Picur, Przemyśl – Naprotechnologia jako ocalenie naturalnego porzadku płodności
  • Świadectwa

Czytaj więcej

Centrum Hospicyjno – Opiekuńcze w Przemyślu

Zarząd Rycerskiego i Szpitalnego Bractwa św. Łazarza z Jerozolimy – Stowarzyszenie Katolickie utworzył CENTRUM HOSPICYJNO – OPIEKUŃCZE im. Świętego Łazarza z Jerozolimy „BETANIA”.

Centrum będzie zlokalizowane w Przemyślu przy ul. Słowackiego 85
po dokonaniu stosownej przebudowy.

 

Wsparcie dla tego dzieła prosimy kierować na konto w PKO BP o/Przemyśl

85 1020 4274 0000 1502 0068 4845 

Czytaj więcej

Lazaryci rodzinnie u św. Andrzeja Boboli w Strachocinie.

W dniu 17 września br. Lazaryci pielgrzymowali do Strachociny aby pokłonić się Świętemu Andrzejowi Boboli, prezbiterowi i męczennikowi, patronowi Polski

Andrzej urodził się 30 listopada 1591 r. w Strachocinie koło Sanoka. Pochodził ze szlacheckiej rodziny, bardzo przywiązanej do religii katolickiej. Nauki humanistyczne wstępne i średnie wraz z retoryką Andrzej pobierał w jednej ze szkół jezuickich, prawdopodobnie w Wilnie, w latach 1606-1611. Tu zdobył sztukę wymowy i doskonałą znajomość języka greckiego, co ułatwiło mu w przyszłości rozczytywanie się w greckich ojcach Kościoła i dyskusje z teologami prawosławnymi.

Czytaj więcej

Szlachetna Paczka w Krośnie

Jak co roku wolontariusze Rycerskiego i Szpitalnego Zakonu św. Łazarza z Jerozolimy przystąpili do ogólnopolskiej akcji „Szlachetna Paczka”.  W tym roku wybrana została rodzina z powiatu brzozowskiego. Jej sytuacja materialna nie mogła zostać nie zauważone przez naszych wolontariuszy. Wszystkie potrzeby zgłoszone przez animatora rodziny zostały przekazane a w sprawie pralki pomogli strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Brzozowie.

Czytaj więcej

Święto patronalne naszego stowarzyszenia – Przemyśl

Doroczne święto patronalne Rycerskiego i Szpitalnego Bractwa Świętego Łazarza z Jerozolimy – Stowarzyszenia Katolickiego odbyło się w br. w sobotę 12 grudnia w Katolickiej Świetlicy Profilaktyczno-Wychowawczej „Oratorium” im. ks. bp. Jana Chrapka w Przemyślu przy ul. Basztowej. Świąteczne spotkanie członków, wolontariuszy, przyjaciół i sympatyków wspólnoty lazaryckiej rozpoczęła msza św., koncelebrowana przez kilku kapłanów pod przewodnictwem ks. bp. Stanisława Jamrozka w kaplicy tego ośrodka pobytu dziennego dzieci i młodzieży.

Czytaj więcej

Lazaryci w Kamieńcu Podolskim – Ukraina

W dniach od 4 do 6 grudnia 2015 r. odbył się wyjazd na Ukrainę do Kamieńca Podolskiego, który miał na celu pomoc charytatywną Polakom z okazji zbliżających się   Świąt Bożego Narodzenia. Zbiórkę darów zorganizowało Stowarzyszenia Przyjaciół Podola w Tarnowie oraz Rycerskie i Szpitalne Bractwo św. Łazarza z Jerozolimy-Stowarzyszenie Katolickie w Krośnie. Grupę krośnieńską reprezentowali Bartosz Panek, KLJ, Zbigniew Suchodolski prezes Stowarzyszenia św. Łazarza wraz z grupą wolontariuszy. W trakcie pobytu w Kamieńcu Podolskim zostaliśmy zaproszeni przez JE ks. bp Jana Niemca. Po przedstawieniu działalności naszego Stowarzyszenia otrzymaliśmy błogosławieństwo.

Czytaj więcej

Dni Krosna

14 czerwca można było nas zobaczyć podczas Dni Krosna, w ramach których prowadziliśmy pokazy pierwszej pomocy.

 

Dni Krosna 2015 Dni Krosna 2015 3 Dni Krosna 2015 2 Dni Krosna 2015 1

Droga Krzyżowa Krucjaty Wyzwolenia CZłowieka

23 maja po raz kolejny zabezpieczaliśmy pod względem pierwszej pomocy Drogę Krzyżową z modlitwą o wyzwolenie z nałogów i zniewoleń w Korczynie.

 

Droga 1 Droga 2 Droga 3 Droga

Wolontariusze św. Łazarza – Krosno

Więcej o pracy wolontariuszy działających przy hospicjum w Krośnie można zobaczyć na https://www.facebook.com/pages/Stowarzyszenie-Wojskowego-i-Szpitalnego-Zakonu-%C5%9Bw-%C5%81azarza-z-Jerozolimy/257791061076760?sk=timeline&app_data

 

Wolontariusze Krosno2Wolontariusze Krosno9

Czytaj więcej